mima bebek arabası ve mama sandalyesi deneyimim

 

mima xariDSC_4468

 

Öncelikle bahsedeceğim ürünlerin üst segment olduğunu belirtmek isterim yani zaten bunlar gerekli testlerde üst düzey performans sergilemiş ve alanında öncü markanın modelleri ancak benim burada yapacağım fiyat-performans analizi olacak.

Yukarıda gördüğünüz mima xari dark gray bebek arabası ve port bebesi (fotoğraf alıntı) yani bu arabanın takim anakucağı yok ayrıca alip (uyan birkaç marka var) kullanabiliyorsunuz. Ben yeni doğan oto koltuğu kullandığım  için sorun etmedim. Hatta tercih sebebimdi port bebelerin özellikle erkek bebekler için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Niye mi? çünkü ana kucağı daha sıkı sarıyor bebeği bu aslında güvenli ama kafası da  daha sınırlı bir alanda hareket ediyor. Böylece su bebe kafasının yumurta şekli yassılaşmasına çanak tutuyor bu tamamen benim kişisel inancım gözlemim kuruntum adına her ne derseniz:) Kızlar saçlarına bi krepe tamam halleder ama ya erkeler:))Öte yandan port bebe zaten yatak olarak 7-10 saate göre kullanılabilen konfora sahip mima sersinin bambu pedleri de buna imkan tanıyor. Benim seçmemdeki etkenlerden biri de buydu. Ayarlanabilen yüksekliği de gittiğimiz yerlerde mama sandalyesi olarak bebek arabası kullanımına yarıyor. Ve baston puset kullanmaya başladıktan sonra anladım ki gerçekten engebeli arazide süspansiyonu çok iyi. Alaçatı sokaklarında rahatça gezebilirsiniz yani:) ya da köyünüzde :)

ANCAK! bebeğin ayaklarını ağrıtan bir ayak ucu sistemi var. Bu bir. İkincisi ağır bir araba ve baya büyük yani araba bagajına koy çıkar bir yerden sonra işkenceye dönüşüyor. Parçaları çok pahalı ve bize önü süngerli verilmişti Barış onu dişleyip koparmaya başladı tehlikeli olmaya başlamıştı yani arayıp söylediğimde -aa onun deri kılıfı vardı vermemişler mi size? dediler. aradan aylaaar geçmişti! Yani çocuk biraz kiloluysa veya uzunsa iki büklüm oluyor arabada çünkü klasik bir oturma alanı yok. Tabi benim seçme sebeplerimden en önemlisi de tasarımıydı. Zaten hayatım alt üst olacak değişecekti azıcık gözüm gönlüm açılmasa mıydı?:) Ama dediğim gibi olumsuz etkileri de oluyor bu tasarımın:) Fiyatı 5000 tl civarında olan bu bebek arabası bir de ana kucağı eklerseniz ! bence tercih edilmemeli. Ben 2. çocucğum olsa başka bir araba alırım öyle söyliyim. Ama yok illa tasarım olsun derseniz güvenlik açısından da çok iyi olduğunu söyleyip içinize su serpebilirim!

142413f3cc514e8eb2dbd5c58e624b2a_200IMG_0134

 

Yukarıda görmüş olduğunuz ise mima moon mama sandalyesi olup tasarımına ilk gördüğüm an vurulmuştum. Ben bu modelin taba rengi minderlisini kullandım 2 sene önce en kıyak rengi de oydu hani. Bebek arabası neyse de bu evin içinde olacak bir eşya koltuk kadar önemliydi estetiği o zaman ki düşüncem yani:) Ben alalı 1.5 sene oldu. Belki bir kaç ay da geçmiştir ama 2 sene olmadı. Yine ayarlanabilir yüksekliği kullanım kolaylığı sağlıyor. Yeni doğan yatağı dahi olabiliyor fonksiyonel bir şey lakin pedleri ve aksesuarları o kadar pahalı ki.. siz almayacak ve kullanmayacaksınız benim gb muhtemlen:) Kolay çıkan tepsisi ve daha sonradan üst kısmını çıkarıp sandalyeye dönüşebilmesi (hevelenmeyin 45kg ya kadar :)) benim tercih bahanem ay pardon sebebim olmuştu:)

ANCAK! Çok ağır ve hantal bel fıtığı olabilirsiniz. Yani gönlünüzce ordan oraya gezdiremeyeceksiniz maalesef. Bir de ürün sonrası hizmet yerlerde. Şöyle ki biz yaklaşık 10-11 aydır kırık kullanıyoruz. İple bağladık o da tutmuyor artık barışın düşme ihtimali çok yüksek olduğu için yanından ayrılamıyorum. İki yanından da çatlayıp kırıldı. Müşteri hizmetlerini aradım ve kendi çabamla kırık yerin fotoğrafını attım bana fotodan bakıp çat diye -kullanıcı hatası dediler!! Vidayı çok sıkıyorsunuz böyle kırılıyor dediler ya hu şuan 3000 tl civarı bu ürün piyasada bi zahmet gel de kur madem 200 tl ye almadım ki ya da dikkat çekici bir uyarı yaz kurulum kılavuzunun içine! Tamirat için dediğim gb nerdeyse 1 sene evvel 375 tl istediler. Oldu iyi günler dedim tabi. Ürünü incelmeye yollamadan kullanıcı hatası diyim 3de1i fiyat çıkardılar yani. Şimdilerde tıngır tıngır oynayan mama sandalyemizi değiştiriceğiz maalesef ve gidip ikeadan 50 tl ye alacağım mis gibi oturumu da daha rahat. keşke o parayla da kendime yıllardır istediğim şu lv çantayı alsaymışım:( :)

Neyse dost acı söyledi yine. Ama üzülmeyin ben satacağım illa kullanmak isterseniz çok kelepire vericem  ;)biliyorum ki hala isteyenler olacak çünkü çok havalı duruyo köftehorlar yapacak bir şey yok. :)

öpsün sizi turuncu kız:*

1 Yorum Var

  1. Açıklamalarına bayıldım. Ilk kez giriyorum siteye ve samimi davranmak gerekirse sürekli okuycam. Bu okuduğum ilk blog. barışı takip ediyorum sürekli o zaten bambaşka neyse kafani şişirmek ıstemem hep ol hep yaz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir